13 листопада — у світі відзначають День доброти

13 листопада — у світі відзначають День доброти - фото 1

Сьогодні по всьому світі люди влаштовують різні акції: дарують квіти, годують тварин або пригощають цукерками. Психологи кажуть — так вони подовжують життя собі та іншим. Чому ? І які добрі справи робили у Дніпрі?

Вікторія показує комплекти для малят, які ще не встигла передати до перинатального центру. Новонародженим жінка допомагає вже рік:

«Дуже приємно, коли в'яжеш, сподіваєшся, що це все допоможе, що кого-то зігріє, кому-то це буде дуже корисним. І з перинатальних центрів часто надсилають фото діток маленьких саме в наших комплектах».

Саме ці світлини, розповідає жінка, надихають продовжувати в'язати. Хоча раніше Вікторія про це і подумати не могла. Усе вирішив випадок:

«Побачила рекламу в одній із соціальних мереж, перейшла, подивилася на маленьких крихт, які потребують теплих речах, вовняних речах і мені захотілося просто комусь допомогти».

А от Олена щомісяця у різних куточках міста влаштовує акцію «добрих справ». Жінка дарує пакунки з продуктами. Підходить переважно до літніх людей.

Утім приймають дарунки далеко не всі. Віталій Михайлович від свого - відмовився. Бо, каже, йому пенсії вистачає. Але такі акції схвалює.

Така думка одного дня промайнула і в Олениній голові. Жінка сплатила пенсіонерці покупку в магазині. Відтоді, зізнається, зупинитися вже не може. Сама радіє, коли люди посміхаються. Однак іноді й плачуть.

Люди, які роблять добрі справи, живуть довше. Такого висновку дійшли американські вчені. Дослідники спостерігали за ними 5 років. І помітили, що вони навіть хворіють менше. Це підтверджують і психологи.

«Звичайно ж безсумнівно продовжує, тому що всі люди, які прожили довге життя - як правило, вміли радіти. Сам по собі ендорфін - гормон щастя і задоволення, який виділяється, він перемагає картізол - гормон стресу», — зазначає психолог Максим Реуцький.

У День доброти в усьому світі проходить безліч акцій: люди дарують квіти перехожим, приділяють увагу самотнім людям, годують вуличних тварин, роблять компліменти або пригощають цукерками.

Реклама