13 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня?

Стеллан Скарсгард - фото 1
Стеллан Скарсгард

Сьогодні ми розглянемо п'ять осіб з XX століття.

У 1911 році з'явився на світ Ервін Мюллер, німецький фізик. Відомий як винахідник електронного та іонного проекторів. Є першою людиною, яка спостерігала атоми.
13 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 118022

У 1951 році на світ з'явився Стеллан Скарсгард. Шведський і американський актор. Відомий по зйомках у фільмах "Пірати Карибського моря: Скриня мерця", "Пірати Карибського моря: На краю світу", "Месники", "Тор 2: Царство темряви" і "Месники: Ера Альтрон". Масовому українському глядачеві став відомий в 2019 році, коли на екрани вийшов серіал "Чорнобиль". У ньому Стеллан Скарсгард зіграв роль заступника голови Ради Міністрів СРСР і керівника урядової комісії з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Бориса Щербини.

У 1957 році народився Рінат Дасаєв, радянський футбольний воротар. Один з кращих голкіперів світу 1980-х років і заслужений майстер спорту СРСР. Срібний призер чемпіонату Європи 1988 року, бронзовий призер Олімпійських ігор 1980 року, чемпіон Радянського Союзу з футболу 1979 і 1987 років.
13 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 118023

У 1966 році з'явився на світ Григорій Перельман. Російський учений-математик, який довів гіпотезу Пуанкаре. Яка полягала в тому, що будь-яке однозв'язне компактне тривимірне різноманіття без краю гомеоморфне тривимірній сфері.
13 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 118021

А в 1981 році на світ з'явився Кріс Еванс, американський актор кіно і телебачення. Відомий по зйомках у фільмах "Фантастична четвірка", "Фантастична четвірка: Вторгнення Срібного серфера", "Скотт Пілігрим проти всіх", "Перший месник", "Месники", "Тор 2: Царство темряви", "Перший месник: Інша війна", "Месники: Ера Альтрон", "Перший месник: Протистояння", "Людина-павук: Повернення додому", "Месники: Війна нескінченності", "Капітан Марвел" і "Месники: Фінал".
13 червня: які історичні та відомі особистості народилися цього дня? - фото 118020

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.