12 квітня — Міжнародний день авіації і космонавтики

12 квітня, 15:37
12 квітня — Міжнародний день авіації і космонавтики - фото 1

12 квітня у світі відзначається Міжнародний день авіації і космонавтики. Це пам'ятна дата світового рівня, встановлена ​​ООН у 2011 році на честь 50-річчя польоту в космос першої в історії людини — Юрія Гагаріна.

Не залишилася осторонь від захоплюючої теми космосу і журналістка 34 телеканалу Вероніка Лобанська. Вона стала учасницею всесвітнього конкурсу від "Міжнародного астрономічного союзу", приуроченого до 100-річчя Всесвітньої космічної асоціації "UIA".

Вероніка Лобанська - фото 165585

Вероніка Лобанська

Загалом у ньому взяли участь 700 млн учасників зі 100 країн, які змагалися в кращих назвах для сотні безіменних зірок і планет.

Як повідомляється, Україні на конкурсі було виділено планетну систему HAT-P-15, яка знаходиться в сузір'ї Персея. Зірка в ній є жовтим карликом (тип G) і поки недосяжна для спостережень наземними телескопами.

Стараннями Вероніки Лобанської безіменний газовий гігант-екзопланета отримав горду і красиву назву "Тризуб", що однозначно асоціюється в світі з нашою країною.

У конкурсі перемогла і ще одна назва з українською тематикою — сама зірка HAT-P-15, що отримала ймення "Берегиня". Автором цього найменування стала Оксана Жікол.

Фото: Вероніка Лобанська - фото 165586

Фото: Вероніка Лобанська

Наша країна — міжнародно визнана космічна держава. Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк здійснив свій політ 19 листопада 1997 року у складі міжнародного екіпажу на американському космічному кораблі "Columbia".

Україна посідає важливе місце у світовій історії підкорення космосу. Вітчизняні конструктори й учені внесли значний вклад у розвиток світової космічної науки.

На Південному машинобудівному заводі у Дніпрі було виготовлено понад 400 штучних супутників Землі. Величезне значення в справі освоєння космосу мала робота таких відомих учених як Сергій Корольов, Володимир Челомей, Михайло Янгель, Юрій Кондратюк і Володимир Уткін.

Таке серйозне минуле дає нашій країні шанс на вихід у світові лідери аерокосмічної галузі. Україна є учасником американського проєкту "Antares" і будує перший ступінь ракети. Варто зауважити, що в агентстві НАСА зацікавлені в поглибленні співпраці з Україною.

А 23 серпня 2019 року в нашій країні було вперше проведено випробування ступеню ракети-носія. Конструкторське бюро "Південне" провело перший прожиг третього ступеня ракети-носія середнього класу "Циклон-4", спроєктованої в цьому ж бюро, і виготовленої на заводі "Південмаш".

Фото: Вероніка Лобанська - фото 165587

Фото: Вероніка Лобанська

Поділитися: