11 листопада — Всесвітній день шопінгу

11.11.2020, 18:54
11 листопада — Всесвітній день шопінгу - фото 1

Пішло незвичне свято з Китаю. Саме там один інтернет магазин провів акцію масштабних знижок. Вже 10 років як ця подія стала щорічною. А традицію розпродажів підхопили маркети по всьому світу. Чи падають ціни у магазинах Дніпра? На які товари? Та чи багато шопоголіків серед містян?

Єва згадує свої спонтанні придбання. Дівчина живе у Китаї. Каже, тут день шопінгу — свято для душі і біда для гаманця. Найбільше купують онлайн. Товари з інтернет-сайтів розбирають за лічені хвилини. Зі знижками і понад 50 %.

«Абсолютно всі магазини пропонують знижки, але знижки незначніше 11%, або кешбек на цю ж суму. Тому я думаю, основний ажіотаж буде онлайн. А чим - ми дізнаємося через тиждень, коли всі ці посилки будуть вивантажувати величезними купами біля під'їздів. Це відбувається щороку», - полюбляє розпродаж Єва Цибульська.

А це один із торгівельних центрів Дніпра. І тут вітрини магазинів заманюють розпродажем. Одяг, взуття, аксесуари — лише за півціни. Скупитися у день знижок прийшла і Марина. Каже, до шопінгу підходить свідомо. Жартує, зайвих речей не візьме й задарма.

«Покупки я здійснюю по сезону, у міру потреби. Спонтанних покупок я не люблю. Я завжди думаю наперед, чи потрібна мені ця річ, з чим її поєднувати, куди я її можу одягнути. Звичайно, в день шопінгу, я звертаю увагу на знижки. Тому що це реально хороша можливість купити брендові речі за хорошою ціною», - прийшла на розпродаж Марина Положай.

На знижках можна знайти все що завгодно: взуття, одяг, текстиль, навіть меблі. Та любителів шопінгу серед дніпрян небагато. Завсідники магазинів — загалом молодь.

Та знижки приваблюють далеко не всіх.

«Дивлячись який розпродаж, який магазин. Тут треба оцінювати. Якщо це мережевий, то хороші розпродажі, якщо якийсь такий, то разводняк», -пояснює відвідувачка торгівельного центру Яна.
«Сама цифра 50 і 70 - вона привертає людей. Каже: «купи мене і швиденько купи»», - ділиться психологиня Юлія Сіліна.

Психологи кажуть, покупцями нерідко маніпулюють. Деякі магазини навмисне підвищують ціни перед великим розпродажем. Потім знижують їх та маркують товар як акційний. Тож радять перевіряти реальну вартість речей напередодні. А ще – йти на шопінг зі складеним списком.

«Важливо доглянути якусь річ, яку потрібно купити і потрібно з прийти додому і з цією думкою переспати. Бажано на розпродажі брати готівку, купюри. Тому що людина дуже важко розлучається з паперовими купюрами. Ще один момент - не брати з собою кредиток», - радить психологиня Юлія Сіліна.

Сьогодні до 12-ї ночі за півціни продають квитки й авіакомпанії. Та ті, хто не встиг скористатися знижками, матимуть ще одну можливість. Наприкінці листопада в усьому світі – «Чорна п’ятниця».

Поділитися: