100 млн гривень: у Дніпропетровській області копи накрили нелегальний конвертаційний центр

Фото: скріншот з відео / facebook.com/PoliceDniproRegion - фото 1
Фото: скріншот з відео / facebook.com/PoliceDniproRegion

Шахрайське угруповання організувало колишнє подружжя: жителі Верхньодніпровська та Дніпра.

У Дніпропетровській області правоохоронці припинили діяльність незаконного конвертаційного центру. Щомісяця через рахунки нечистих на руку громадян проходило близько 100 млн гривень. Про це повідомили в пресслужбі обласного главку поліції.

Так, нелегальний бізнес учасники банди створили ще у 2016 році. Угруповання ж організувало колишнє подружжя: жителі Верхньодніпровська та Дніпра.

Реклама

«Через мережу спеціально створених фіктивних суб'єктів господарювання вони проводили безтоварні фінансово-господарські операції. Залучаючи посередників, зловмисники зареєстрували понад 70 підприємств, які не планували реально вести господарську діяльність», — розповіли в пресслужбі Нацполіціі області.

Після того як на рахунки фейкових підприємств надходили гроші, шахраї переводили їх в готівку через банківські картки, оформлені на підставних людей.

«Фінансово-господарські операції проводились з використанням програмного забезпечення для подання податкової звітності "M.E.Doc", а кошти перераховувалися за допомогою системи "Клієнт-Банк"», — підкреслили в Нацполіціі області.

Під час санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях Дніпра і Верхньодніпровська правоохоронці вилучили та направили на експертизу понад 800 тисяч гривень, комп'ютерну техніку, печатки та штампи, бухгалтерські звіти, а також банківські картки.

«Вирішується питання про повідомлення їм про підозру за ч. 3 ст. 362 ("Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї"), ч. 2 ст. 366 ("Службове підроблення"), ч. 2 ст. 364 ("Зловживання владою або службовим становищем"), ч. 2 ст. 364-1 ("Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми"), ч. 4 ст. 190 ("Шахрайство") КК України», — відзначили в обласному главку поліції.

Тривають досудові розгляди.

Раніше ми писали, що в Дніпропетровській області шахраї "гнали" спирт під виглядом антисептиків і розчинників.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама