10 травня: які події в історії відбулися цього дня?

10.05.2020, 09:30
10 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 1

Сьогодні ми розглянемо шість подій тільки XX століття.

У 1906 році відкрилося перше засідання 1-ї Державної думи Російської імперії. Вона була заснована владою в ході і якості реакції на Революцію 1905-1907 років, однією з вимог якої була лібералізація життя в державі.
10 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 113586

У 1924 році Едгар Гувер був призначений директором Бюро розслідувань - нині цей орган відомий як ФБР. Він пробув на цій посаді до кінця своїх днів - 2 травня 1972 року. Гувер пережив на цій посаді Велику депресію, реформи Рузвельта, Другу світову війну, перші етапи Холодної, Корейську і В'єтнамську війни, будучи завжди однією з найвпливовіших фігур в США. Відзначаючи заслуги Гувера перед країною, багато хто звинувачував його і в численних зловживаннях повноваженнями. Суперечливість його фігури і надзвичайна тривалість перебування на посаді стали причиною того, що після нього максимальний термін роботи директорів ФБР був встановлений на рівні 10 років.
10 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 113583

У 1933 році в Берліні відбулася кульмінаційна акція зі спалення книг "противних німецькому духу" нацистськи налаштованими студентами. В ході акції ними були спалені десятки тисяч книг переслідуваних авторів (євреїв, марксистів і пацифістів).
10 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 113587

У 1940 році король Великобританії Георг VI офіційно, в зв'язку з надзвичайними обставинами (а не тому що У. Черчілль був лідером партії, що перемогла на виборах), призначив Вінстона Черчілля прем'єр-міністром. Також в цей день німецькі війська на Західному фронті приступили до здійснення плану "Гельб" – схожого на Першу світову війну, наступу на об'єднані сили союзників (англійські, французькі, голландські та бельгійські частини). В ПСВ німці теж увійшли до Франції обхідним маневром (через Бельгію). А не Ельзас і Лотарингію, на території яких до 1940 року ще й з'явилася лінія Мажино. Тільки в цей раз німецькі війська захопили ще і Нідерланди разом з Люксембургом. Що ознаменувало надзвичайний успіх наступу і стало прикладом зразкового бліцкригу - швидкої війни.
10 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 113584

А в 1941 році заступник Гітлера Рудольф Гесс здійснив переліт до Шотландії для організації мирних переговорів між Великобританією і Німеччиною. Тільки його місія провалилася, на батьківщині його оголосили зрадником, а в ВБ посадили до в'язниці й на Нюрнберзькому трибуналі засудили до довічного ув'язнення.
10 травня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 113585

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: