1 серпня: які події в історії відбулися цього дня?

01 серпня, 09:30
Солдати і солдатки повстанського батальйону «Miotła», Варшава, 2 вересня 1944 року - фото 1
Солдати і солдатки повстанського батальйону «Miotła», Варшава, 2 вересня 1944 року

Від першого виконання відомої пісні і до створення нової держави.

У 30 році до нашої ери флот римського полководця Октавіана, майбутнього першого римського імператора Октавіана Августа, увійшов в Олександрію і взяв Єгипет під контроль Римської республіки. Римський державний діяч Марк Антоній, який перебував в Олександрії, здійснює самогубство.


У 1291 швейцарські кантони Швіц, Урі і Унтервальден уклали «вічний союз». Цей акт заклав основи Швейцарської конфедерації. Нині день створення «вічного союзу» є національним святом Швейцарії.
1 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 125162

У 1900 році засновано футбольний клуб «Боруссія» Менхенгладбах. За сто двадцять років свого існування менхенгладбахська «Боруссія» п'ять разів стала чемпіоном Німеччини, а також виграла Кубок УЄФА в 1975 і 1979 роках.
1 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 125157

У 1922 році була прийнята перша постійна Конституція Литовської Республіки. За якою законодавча влада належить Сейму, а виконавча - президенту і уряду.
Сейм і президент обиралися на три роки.
1 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 125158

У 1923 році Раднарком УРСР ухвалив рішення про початок українізації в рамках всесоюзної політики коренізації - політичної та культурної кампанії радянської влади в національному питанні, яка була покликана згладити суперечності між центральною владою і корінним населенням національних республік Радянського Союзу.

1 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 125160
Один з фундаторів українізації, націонал-комуніст, Микола Скрипник з піонерами. 1929 рік

У 1936 році почалися Олімпійські ігри в Німеччині. Вони були особливі тим, що змусили Третій Рейх хоча б на час проведення ігор прикинутися пристойною, а не тоталітарною і расистською, державою - з берлінських вулиць були прибрані антисемітські гасла і оголошення, а з місць громадського дозвілля були тимчасово прибрані таблички «євреї небажані». Це було зроблено заради підриву іноземного руху за перенесення Олімпійських ігор з Берліна в будь-яке інше місце. І, в результаті, спрацювало.
1 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 125163

У 1941 році на окупованій німцями території Західної України був створений дистрикт «Галичина», з центром у Львові. Разом зі створенням його відразу ввели до складу Генерал-губернаторства, яке охоплювало центрально-східну частину окупованої німцями Польщі.
1 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 125155

В 1944 році у Варшаві почалося повстання проти нацистських окупантів. Яке стало найбільшою військовою операцією, здійсненою будь-яким європейським рухом Опору під час Другої світової війни. Бої за місто тривали 63 дні і завершилися поразкою повстанців, при мовчазному спостереженні частин Червоної армії, які знаходилися неподалік від варшавського району Прага.

А в 1965 році один із засновників групи "The Beatles" Пол Маккартні вперше виконав пісню «Yesterday». Яка і до цього дня є хітом.
1 серпня: які події в історії відбулися цього дня? - фото 125159

Олександр Воловоденко
Олександр Воловоденко журналіст, редактор
Поділитися: