1 лютого: які історичні події сталися цього дня?

Один з епізодів громадянської війни в Сальвадорі, 1983 рік - фото 1
Один з епізодів громадянської війни в Сальвадорі, 1983 рік

Сьогодні ми розглянемо дев'ять подій від XV до XX століття.

В 1411 році був укладений Перший Торунський мир між Тевтонським орденом з одного боку та Королівством Польським та Великим князівством Литовським — з іншого. Цей мир завершив Велику війну 1409—1411 років, яка призвела до розгрому військ Ордена союзними військами в Грюнвальдській битві 1410 року.
1 лютого: які історичні події сталися цього дня? - фото 96526

У 1709 році на безлюдному острові архіпелагу Хуан Фернандес в Тихому океані був знайдений матрос Олександр Селькірк, що прожив там 4 роки. Вважається, що він є прообразом відомого літературного персонажа — Робінзона Крузо.
1 лютого: які історичні події сталися цього дня? - фото 96524

У 1865 році в США на рівні Конституції було задекларовано скасування рабства. Однак чверть штатів не ратифікувала відповідну поправку. І формально останнім це зробив Міссісіпі, аж у 2013 році.
1 лютого: які історичні події сталися цього дня? - фото 96528

У 1923 році в Італії фашистські загони чорносорочечників були організовані в Добровільну міліцію безпеки. Служба в ній проголошувалася "озброєною охороною революції", а також — "Службою Богу і Батьківщині".
1 лютого: які історичні події сталися цього дня? - фото 96521

У 1935 році до складу Політбюро ЦК ВКП(б) був введений Анастас Мікоян. Він пробув у цьому органі до 1966 року.
Взагалі Мікоян почав свою кар'єру ще за життя Леніна. А пішов у відставку лише за правління Брежнєва.
1 лютого: які історичні події сталися цього дня? - фото 96520

У 1942 році німецькі підводні човни перейшли на новий вид шифрувальної машини. "Енігму" з відомим західним союзникам кодом змінили на нову — "Енігму-М4" (в німецькому найменуванні ця нова мережа отримала назву "Тритон"). Також цього дня в окупованій нацистами Норвегії був створений маріонетковий уряд, його очолив ультраправий колабораціоніст Відкун Квіслінг.

 


У 1968 році під час війни у В'єтнамі бригадний генерал південної її частині, начальник поліції Південного В'єтнаму Нгуєн Нгок Лоан застрелив офіцера Вьєтконга Нгуєна Ван Лема.
Зроблена Едді Адамсом фотографія розстрілу Нгуєном Нгок Лоаном військовополоненого стала однією з найбільш знаменитих фотографій В'єтнамської війни і символом жорстокості громадянського протистояння.
1 лютого: які історичні події сталися цього дня? - фото 96527

У 1979 році аятолла Рухолла Хомейні повернувся до Ірану, на хвилі Ісламської революції і втечі шаха. Повернення Хомейні сталося після 15-річного зарубіжного вигнання.
1 лютого: які історичні події сталися цього дня? - фото 96523

А в 1992 році в Сальвадорі вступило в силу 9-місячне припинення вогню, яке дозволило завершити громадянську війну, що йшла в країні шістнадцять років.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини прямо до свого месенджеру? Підписуйтеся на наш канал в Telegram.

Реклама